Maria Theresia, 1740-1780. 1/2 Dukat 1748, Wien. 1.74 g. Herinek 291. Fr. 410. Selten / Rare. Sehr schön / Very fine. Henkel- und Tragespuren / Traces of mounting and wear.
Starting price | 250 CHF |