Claude Stritt Collection (Lots 501-583)

DEUTSCHLAND Empire

Starting price 350 CHF
Result 425 CHF

Ludwig II. 1864-1886. 20 Mark 1872 D, München. 7.94 g. J. 194. Fr. 3762. Sehr schön-vorzüglich / Very fine-extremely fine.