World Silver Coins and Medals

UNGARN Kremnitz

Lot 3844

Starting price 400 CHF
Result 750 CHF

Silbermedaille o. J. (17. Jhdt.). Doppelter Georgstaler. 43.3 mm.
46.18 g. Huszar 42. Gutes sehr schön / Good very fine.