SINCONA Auction 29

Coins & Medals incl. Italian Highlights

Lot 2622

Lot 2622

Starting price 750 CHF
Result unsold
Fraumünsterabtei

Denar o. J. (11. Jhdt.). Kirchengebäude. Rv. Kreuz mit Ringeln.
0.38 g. Hürlimann 24. HMZ 1-609c.

Vorzüglich.