al-Muqtadir billâh (Abû’l-Fadl Ja‘far, b. al-Mu‘tadid), 295-320 AH (908-932). Dinar 317 AH (929/930), Madînat al-Salâm Mint. 4.58 g. Album 245. Bernardi 242 Jh. Gutes sehr schön / Good Very Fine.
Startpreis | 400 CHF |
Zuschlag |