SINCONA Auktion 69
AUSTRALIEN
Los 29
Startpreis | 175 CHF |
Zuschlag |
Victoria, 1837-1901. 1/2 Sovereign 1857, Sydney. 3.88 g. Schl. 827. Fr. 10 a. Selten / Rare. Schön-sehr schön / Fine-very fine. Randfehler / Edge flaw.