Startpreis 300 CHF
Zuschlag 425 CHF

Karl Eugen, 1744-1793. Taler 1759, Stuttgart. 27.80 g. Klein/Raff 359.1. Dav. 2859A. Sehr schön-vorzüglich / Very fine-extremely fine. Hübsche Patina / Attractively toned.