SINCONA Auktion 63
Los 571
Startpreis | 250 CHF |
Zuschlag |
Josef Adam, 1732-1782. Taler 1766, Nürnberg. 27.99 g. Tannich 41. Dav. 2776. Sehr schön-vorzüglich / Very fine-extremely fine. Feine Patina / Nicely toned.