Startpreis 250 CHF
Zuschlag 300 CHF

Johann Philipp, Friedrich, Johann Wilhelm, Friedrich Wilhelm II. 1603-1625. Taler 1618 WA, Saalfeld. 28.90 g. Schnee 272. Dav. 7367. Sehr schön / Very fine. Hübsche Patina / Attractively toned. Kleiner Schrötlingsfehler / Minor flan flaw.