Startpreis 2’500 CHF
Zuschlag 2’500 CHF

Dukat o. J. (1772), Bern. 3.46 g. D.T. 487. HMZ 2-215a. Fr. 172. Fast FDC / About uncirculated. Feine Goldpatina / Nice gold toning.