INDIEN British India

Startpreis 200 CHF
Zuschlag 225 CHF

Victoria, 1837-1901. 1/4 Rupee 1889 B, Bombay. 2.90 g. KM 490. FDC / Uncirculated. Feine Patina / Nicely toned.