GROSSBRITANNIEN Königreich

Startpreis 250 CHF
Zuschlag 1’100 CHF

William I. 1066-1087. Penny n. d., Bristol. 1.41 g. PAXS type. COLBLAC ON BRICII. Spink 1257. Vorzüglich / Extremely fine. Feine Patina / Nicely toned.