Schweizer Münzen und Medaillen (Eigenossenschaft, Schützen, 5382-5692)

Startpreis 750 CHF
Zuschlag 900 CHF

20 Rappen 1851 BB, Strassburg. 3.30 g. Divo 15. HMZ 2-1207b. Fast FDC / About uncirculated.