SINCONA Auktion 73
USA
Los 1847
Startpreis | 1’750 CHF |
Zuschlag |
20 Dollars 1884 CC, Carson City. Liberty Head type. 33.38 g. Fr. 179. Selten / Rare. Sehr schön-vorzüglich / Very fine-extremely fine. Randfehler / Edge flaw.