SINCONA Auktion 63
Los 1512
Startpreis | 250 CHF |
Zuschlag |
Matthias, (1608-)1612-1619. Taler 1619 KB, Kremnitz. Posthume Prägung. 28.50 g. Huszar 1112. Dav. 3056. Sehr schön / Very fine. Henkelspur / Mount mark. Leicht berieben / Slightly polished.