SINCONA Auktion 63
Los 1510
Startpreis | 1’000 CHF |
Zuschlag |
Matthias, (1608-)1612-1619. Taler 1613, Kuttenberg. Münzmeister Johann Sultys (1612-13). 29.10 g. Dietiker 506. Dav. 3069. Sehr selten / Very rare. Sehr schön / Very fine. Feine Patina / Nicely toned.