SINCONA Auktion 63
Los 1505
Startpreis | 120 CHF |
Zuschlag |
Rudolf II. 1576-1612. Taler 1607, Hall. 28.43 g. Moser/Tursky 379. Dav. 3006. Sehr schön / Very fine. Dunkle Patina / Dark toning.