SINCONA Auktion 38
Goldmünzen und -medaillen
Los 1136
| Startpreis | 1’000 CHF |
| Zuschlag |
Maximilian IV. (I.) Joseph, 1799-1825 Dukat 1812. 3.51 g. Divo/S. 17. Schl. 55. Fr. 265. Vorzüglich-FDC / Extremely fine-uncirculated. Min. berieben / Slightly polished.