SINCONA Auktion 38

Goldmünzen und -medaillen

Startpreis 1’000 CHF
Zuschlag 1’500 CHF

Maximilian IV. (I.) Joseph, 1799-1825 Dukat 1812. 3.51 g. Divo/S. 17. Schl. 55. Fr. 265. Vorzüglich-FDC / Extremely fine-uncirculated. Min. berieben / Slightly polished.