SINCONA Auction 68 (1/2)  -  21.10.2020 09:00

Lot 5008
20 Batzen 1809, Bern. 14.75 g. D.T. 191. HMZ 2-20b. Gutes vorzüglich / Good extremely fine. Hübsche Patina / Attractively toned.
; SCHWEIZ; AARGAU; Kanton
; SWITZERLAND; AARGAU; Kanton

My bid     Starting price